Každý závod má svůj příběh. Ale ne každý má tak výjimečné místo konání jako Poho50. Více než 200 let formovala okolí Karviné nadlidská síla horníků a jejich životní příběhy. Nyní se přetvořená krajina vrací do náručí přírody v naprosto unikátní a dechberoucí symbióze průmyslu, fauny a flory.

Nový prostor vybízí k hledání nového smyslu

Krajina, po mnoho let velmi problematická, se nyní probouzí a otevírá novým příležitostem. Jednou z těch klíčových se zcela přirozeně stává „pohyb a sport“ všude tam, kde se dříve těžilo uhlí a kam se nyní vrací vzácné i ohrožené živočišné a rostlinné druhy. Díky velké ochotě Moravskoslezského kraje, města Karviná, partnerů a sportovců se nám podařilo připravit závod, který běžce ze široké veřejnosti provede nejzajímavějšími částmi pohornické krajiny a ukáže jim její krásu. Čím více sportovců krajinu objeví, tím větší bude mít význam a tím rychleji najde pro obyvatele nový smysl.

Velký běžecký svátek pro všechny

Po roce diskuzí, plánů a hledání řešení vznikl 1. ročníku běžeckého závodu, který navazuje na Hornické slavnosti. V Karviné se tak v roce 2022 poprvé uskuteční závod na 50 km, navíc jako součást mistrovství České republiky na dlouhých tratích. Na startovní čáru se ovšem může postavit úplně každý, tratě jsou připraveny pro každou výkonnostní úroveň. Stačí si vybrat z připravených vzdáleností. Přibrat můžete i kočárek či pejska!

Věříme, že se nám podaří spojit energii mnoha generací horníků s energií nových generací běžců v myšlence nového sportovního svátku. Přejeme si, aby každý, kdo se v 1. ročníku postaví na start, přišel závodit zejména sám se sebou, objevit radost ze společných emocí a poznat výjimečná místa.

Více informací na www.poho50.cz

Spolek Madleine

Sídlo:
Maxe Švabinského 2224
Frýdek-Místek
738 01

 

Kancelář:
Boleslavova 15
Ostrava-Mariánské Hory
709 00

 
E-mail: info@madleine.cz

IČO: 26599198
DIČ: CZ26599198